Eteile - sklep z częściami samochodowymi kontakt@eteile.pl, 570 150 145, 570 150 149

570 150 145, 570 150 149, kontakt@eteile.pl

Blog

Jak dbać o silnik BMW N47 aby uniknąć kosztownej naprawy
W tym artykule omówimy praktyczne porady, które pomogą zwiększyć żywotność silnika BMW 2.0 N47 oraz uniknąć awarii rozrządu, który jest główną przyczyną usterek. Poruszymy tematy związane z regularną konserwacją, monitorowaniem stanu rozrządu oraz najlepszymi praktykami naprawy awarii. Dzięki tym wskazówkom będziesz mógł utrzymać silnik w dobrej kondycji przez wiele lat.
Skoda Rapid – Kompromis pomiędzy Fabią a Octavią
Zachęcamy do zapoznania się z historią modelu Skody który jest kompromisem pomiędzy małymi a dużymi samochodami. Bohaterem dzisiejszego artykułu jest Skoda Rapid.
Typowe usterki fiata 500

Fiat 500 jest samochodem z ogromną tradycją. Pierwsza generacja Fiata 500 opuściła fabrykę w 1957 r., jednak jego korzenie sięgają 1936 r., kiedy fabrykę opuścił Fiat Topolino będący poprzednikiem Fiata 500. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na generacji Fiata 500 produkowanej w latach 2007-19 i opiszemy jej najczęstsze usterki.

Fiat Panda - historia modelu
Panda jest jednym z najdłużej produkowanych modeli Fiata, należy do segmentu aut miejskich a jego historia zaczęła się już w 1980 roku. W dzisiejszym artykule zagłębimy się dokładniej w historię tego modelu.
Hyundai I30 - Typowe usterki oraz ich rozwiązania

Hyundai i30 jest samochodem osobowym klasy C (kompakt) produkowanym przez południowokoreański koncern Hyundai Motor Company. Pierwsza, omawiana generacja tego samochodu była produkowana w latach 2007- 2012. Tak jak w każdym innym samochodzie i tutaj nie obyło się bez mniejszych lub większych usterek, które zostaną omówione w niniejszym artykule.

Historia modelu Range Rover marki Land Rover
Zapewne każdy z was słyszał o fenomenalnych samochodach spod znaku Range Rover'a ale nie każdy zna dokładną historie tego właśnie modelu produkowanego przez Land Rover'a.
Typowe usterki samochodu marki BMW 3 F30

BMW Serii 3 F30 jest samochodem klasy średniej należącym do segmentu premium.
Model ten był produkowany w latach 2011 – 2018. W tym artykule przedstawimy najczęstsze usterki BMW F30.

Opel Insignia A 2.0CDTi - najczęstsze usterki
Decydujesz się na zakup nowego samochodu? Jeżeli myślisz o zakupie Opla Insigni koniecznie musisz przeczytać ten artykuł!
Carbon czyli włókno węglowe
Już niebawem w naszej ofercie znajdziecie nietypowe części samochodowe wykonane z włókna węglowego, w związku z czym postanowiliśmy wam przybliżyć czym jest potocznie nazywany carbon.
Najczęstsze usterki samochodu marki Opel Astra H
Planujesz zakup Opla Astry H? a może już jesteś posiadaczem tego modelu? W tym artykule znajdziesz przydatne informacje które pomogą Ci w eksploatacji tego samochodu.
Historia marki Opel
Bardzo mało osób ma świadomość historii samochodów marki Opel, w związku z czym postanowiliśmy ją wam przybliżyć.
Kiedy warto wymieniać opony samochodowe?
Tym razem postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości odnośnie wymiany opon samochodowych.
Sklep internetowy z częściami samochodowymi
Nie wielu ludzi rozumie idee sklepu internetowego z częściami samochodowymi, w związku z czym wyszliśmy wam na przeciw i postaraliśmy się przybliżyć o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.
Typowe usterki samochodu
W dobie masowej produkcji samochodów oraz postępu technicznego powodującego montowanie w samochodach bardzo dużej ilości systemów elektronicznych i dodatkowego wyposażenia samochody są w znacznie większym stopniu narażone na awarie niż zdecydowanie prostsze konstrukcje sprzed lat.
Naprawa blacharska - objaśniamy proces naprawy samochodu
Do napraw blacharskich możemy zaliczyć m. in. drobne, kosmetyczne poprawki, np. wyciąganie niewielkich wgnieceń poprzez naprawę dużych fragmentów nadwozia samochodów po wypadkach.
Zakup używanych części samochodowych to spora oszczędność, ale też nie lada wyzwanie!

Z roku na rok rośnie liczba stacji demontażu pojazdów, tak zwanych szrotów. Wynika to z tego, że ciągle zwiększa się liczba samochodów, a jedynym legalnym sposobem pozbycia się auta, poza sprzedażą rzecz jasna, jest oddanie go na złom, co pozwala stary samochód wyrejestrować.

Akumulatory samochodowe

Ze względu na spadające na zewnątrz temperatury, wielu użytkowników samochodów, zwłaszcza tych posiadających starsza akumulatory odczuje spadek ich wydajności poprzez trudniejszy i dłuższy rozruch silnika lub co gorsza zupełne uniemożliwienie rozruchu.

Problem z odpaleniem silnika diesla w zimie? To może być wina świec żarowych!

Zimą, kiedy temperatury na zewnątrz spadają, w starszych samochodach z silnikiem z zapłonem samoczynnym (Diesla) zaczynają się problemy z rozruchem zimnego silnika. Jedną z przyczyn może być zużycie lub nieprawidłowa praca świec żarowych.

Budowa, rodzaj oraz zasada działania poduszek powietrznych (Airbag)
W dzisiejszym artykule postaramy się rozjaśnić temat związany z jednym z systemów bezpieczeństwa stosowanych w naszych samochodach, mianowicie zagłębimy się w budowę, rodzaje oraz zasadę działania poduszek powietrznych airbag.
Powszechne awarie turbosprężarek

W tym artykule skupimy się na wadach, a dokładniej na wymaganiach eksploatacyjnych, konstrukcyjnych i typowych problemach, z którymi borykają się turbosprężarki. Dzięki zapoznaniu się z nimi będziemy mogli wydłużyć życie naszej turbosprężarki.

Odzyskiwanie części samochodowych czyli stacje demontażu pojazdów
W dzisiejszym artykule przybliżymy temat związany z odzyskiwaniem części samochodowych, czyli jak wyglądają stacje demontażu pojazdu od zaplecza.
Adaptacyjna regulacja składu mieszanki silnika z zapłonem iskrowym

W celu zapewnienia optymalnej pracy silnika w każdych warunkach wymagane jest zastosowanie adaptacyjnych układów sterowania.

Instalacja gazowa LPG
Przy cenie benzyny bezołowiowej przekraczającej 5 PLN/litr wiele osób może zastanawiać się nad montażem instalacji LPG do swojego samochodu. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? W dzisiejszym artykule przeanalizujemy ile tak naprawdę oszczędności daje nam montaż instalacji LPG do naszego samochodu.
Układ recyrkulacji spalin EGR
Coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin narzucane przez ekologów wymusiły na konstruktorach wprowadzenie do silników urządzeń, które będą miały za zadanie zmniejszyć emisję szkodliwych składników zawartych w spalinach do atmosfery.
Budowa i zasada działania zawieszenia samochodowego
Zawieszeniem pojazdu nazywamy zespół elementów łączących koła z nadwoziem pojazdu. Jednym z zadań zawieszenia jest przenoszenie sił powstających na styku koła z jezdnią na nadwozie.
Objaśniamy silniki Diesla
Każdy nowy nabywca samochodu, zarówno nowego jak i używanego musi zdecydować, jaka jednostka napędowa będzie pracować pod maską jego pojazdu. Diesel czy benzyna? Oto jest pytanie!
Skrzynie biegów od podstaw

Jednym z podstawowych podzespołów w pojazdach samochodowych są skrzynie biegów.
Ich zadaniem jest przekazanie momentu obrotowego generowanego przez silnik na koła pojazd oraz zapewnienie odpowiedniego przełożenia, które umożliwi płynne poruszanie się pojazdu w zakresie optymalnych obrotów w pracy silnika.

Szyby samochodowe

Szyby samochodowe mają chronić kierowcę jak i wszystkich przewożonych pasażerów przed wiatrem, opadami atmosferycznymi, odpryskującymi kamieniami spod kół pojazdów poprzedzających oraz tych jadących z naprzeciwka. Ponadto nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego sprawę, że szyby muszą spełniać szereg wymagań odnośnie bezpieczeństwa, np. podczas wypadku.

Czym tak naprawdę jest chip tuning silnika
Chiptuning jest ingerencją w oprogramowanie sterownika, dzięki której możemy zmienić parametry pracy silnika. Zabieg taki można podzielić na dwa rodzaje...
Wszystko na temat felg samochodowych

Podczas doboru obręczy kół (felg) warto wiedzieć, że charakteryzują je określone parametry, które przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Zalety i wady stosowania dwusprzęgłowych przekładni automatycznych
Ze względu na coraz częstsze zastosowanie przez producentów w nowych samochodach dwusprzęgłowych przekładni automatycznych przed zakupem warto uświadomić sobie jakie są za i przeciw takiego rozwiązani.
Najczęstsze awarie układu klimatyzacji

Układ klimatyzacji jest jednym z układów zapewniających zwiększenie komfortu podróżowania, zwłaszcza w upalne dni, ale nie tylko. W tym artykule przedstawimy wam zestawienie najczęstszych usterek z którymi borykają się układy klimatyzacji w naszych pojazdach.

Automatyczne dwusprzęgłowe skrzynie biegów
Coraz więcej producentów samochodów decyduje się zrezygnować z oferowania ich z tradycyjnymi skrzyniami biegów. W tym artykule skupimy się na zasadzie działania jednego z rozwiązań konstrukcyjnych oferowanych zamiast przekładni manualnych.
Wszystko na temat oznaczeń opon
Najważniejszym parametrem podczas doboru opon jest jej rozmiar np. 185/65R15, większość ludzi rozpoznaje tylko to oznaczenie jednak opony posiadają dużo więcej oznaczeń, jakich? tego dowiecie się w tym artykule.
Najczęstsze usterki samochodu marki BMW X5 E70

BMW X5 E70 jest średniej wielkości luksusowym SUV-em produkowanym w latach 2006 do 2013. Jednak jak każdy samochód ma swoje mankamenty, jakie i jak je usunąć? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Filtry cząstek stałych DPF/FAP

Filtr cząstek stałych (FAP / DPF) jest urządzeniem stosowanym we współcześnie produkowanych samochodach z silnikami wysokoprężnymi.

Najczęstsze usterki samochodu marki Mercedes Klasy GL (164)
Tym razem pod lupe wzięliśmy samochód marki Mercedes-Benz GL W164, prezentujemy najczęściej spotykane usterki tego modelu.
Najczęstsze usterki samochodu BMW Serii 3 E90/ E91/ E92/ E93
Prezentujemy zestawienie najczęstszych usterek oraz sposoby ich usunięcia spotykanych w samochodach marki BMW 3 E90.
Reaktor katalityczny (katalizator)
Reaktor katalityczny, potocznie niepoprawnie nazywany katalizatorem jest częścią układu wydechowego wszystkich współczesnych samochodów osobowych, którego zadaniem jest zredukowanie i ograniczenie szkodliwych składników zawartych w spalinach
Najczęstsze usterki BMW 5 E60 / E61

BMW Serii 5 E60, E61 było produkowane w latach 2003 – 2010. Wersja M5 Sedan była produkowana w latach 2005 – 2010. Przedstawiamy zestawienie najczęstszych usterek występujących w BMW E60/ E61:

Opony samochodowe
Opony naszego pojazdu są bardzo ważnym elementem zapewniających bezpieczeństwo zarówno nam jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. W tym artykule dowiecie się wszystkiego na ich temat.
Oświetlenie Twojego Samochodu

Jesień jest okresem, w którym mamy do czynienia z pogorszonymi warunkami widoczności w bardzo dużym stopniu wpływającymi na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Zalety i wady używanych części samochodowych

Czy kupowanie używanych części samochodowych to dobry interes? Może warto czasem zastanowić się i kupić nieco drożej części nowe i oryginalne?

Bicie poprzeczne tarcz hamulcowych.
Układ hamulcowy jest bardzo ważnym elementem naszych samochodów zapewniającym bezpieczeństwo zarówno nam, jak i wszystkim innym użytkownikom poruszającym się po drogach.
Układy wydechowe
Układy wydechowe wydają się być jednym z najprostszych komponentów zamontowanych w pojeździe. Ale czy na pewno tak jest?
Turbosprężarki
Kiedyś turbosprężarki były stosowane tylko w samochodach wyścigowych i rajdowych, jednak czasy się zmieniły i z pewnych względów, przede wszystkim ekologicznych turbosprężarki na dobre weszły do produkcji wszystkich nowoczesnych samochodów użytkowych.